1. Правила поведінки здобувачів освіти базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України, органів місцевого самоврядування, Статуті ЗЗСО.
2. Здобувач освіти приходить в ЗЗСО за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя до майбутнього уроку.
3. Не можна приносити на територію ЗЗСО з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, у тому числі ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки.
4. Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
5. Не можна без дозволу педагогів (за узгодженням з батьками) йти з ЗЗСО та його території в урочний час.
6. У разі пропуску занять здобувач освіти зобов’язаний пред’явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів здобувач освіти зобов’язаний представити довідку з медичної установи.
7. Здобувач освіти повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші – молодшим, хлопчики – дівчаткам.
8. Поза закладом освіти здобувачі освіти поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я ЗЗСО.
9. Здобувачі освіти бережуть майно ЗЗСО, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території ЗЗСО.
10. До здобувачів освіти, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки здобувачів освіти, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
11. Здобувачі освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, належить здати черговому, який знаходиться на першому поверсі ЗЗСО, черговому вчителю, класному керівнику або адміністрації закладу освіти.
12. Булінг (цькування) є неприпустимою формою поведінки здобувачів освіти у ЗЗСО та за його межами.
13. Не дозволяється жувати ґумку, здобувачі освіти можуть користуватися на уроках ґаджетами лише для навчання. В іншому випадку, їх потрібно вимкнути (або ввімкнути беззвучний режим) і покласти у спеціально відведене для них місце.
14. Здобувач освіти зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.
15. На першу вимогу вчителя здобувач освіти зобов’язаний давати щоденник.
16. Здобувач освіти повинен щодня вести записи домашніх завдань у щоденнику.
17. Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ НА УРОКАХ
1. Перед початком уроку здобувачі освіти заходять до кабінету до дзвінка. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.
2. Коли вчитель входить в клас, здобувачі освіти учні встають, вітаючи вчителя. Так само здобувачі освіти вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять.
3. Під час уроку не можна ходити по класу без дозволу вчителя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати однокласників від занять розмовами, іграми і іншими справами, що не стосуються уроку.
4. Заняття в НВК проводяться за кабінетною системою. За кожним здобувачем освіти у кожному кабінеті закріплено окреме місце. Кожен школяр відповідає за збереження санітарного стану та майна на своєму робочому місці.
5. Якщо під час занять здобувачам освіти необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя.
6. Здобувач освіти на уроці зобов’язаний виконувати всі вимоги вчителя.
7. Під час відповіді на запитання вчителя здобувач освіти повинен відповідати голосно, виразно, зрозуміло.
8. Якщо здобувач освіти хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.
9. На уроці здобувач освіти має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
10. На уроки фізичної культури здобувачі освіти приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Здобувачі освіти, звільнені від занять фізичної культури, обов’язково присутні в спортивній залі.
11. Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти, робочий і спортивний одяг, засоби індивідуального захисту.
12. Здобувач освіти має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.
13. Здобувачі освіти зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ НА ПЕРЕРВАХ
1. Під час перерви здобувач освіти зобов’язаний:
– підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;
– реагувати на зауваження чергового вчителя.
2. Час перерви — особистий час кожного здобувача освіти. Він може його проводити по своєму розумінню, але не повинен заважати іншим.
3. Під час перерви здобувачі освіти можуть вільно пересуватися по НВК, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня, котельня).
4. Під час перерв здобувачам освіти забороняється залишати шкільну будівлю задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму серед здобувачів освіти.
5. Під час перерв забороняється бігати по школі, по сходах, поблизу віконних отворів, грати в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор.
6. Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися предметами, застосовувати фізичну силу.
7. У ЗЗСО та на його території категорично забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв.
8. Категорично забороняється самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях.
9. На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ У ЇДАЛЬНІ
1. Мити руки перед уживанням їжі.
2. Під час харчування в їдальні потрібно дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.
3. Здобувачі освіти повинні з повагою ставитись до працівників їдальні.
4. Здобувачі освіти приходять в їдальню після закінчення уроку у визначений час.
5. Розмовляти під час прийому їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
6. Уважно та спокійно користуватися виделками, скляним посудом та іншими приборами, використовуючи їх тільки за призначенням.
7. Здобувачі освіти мають право взяти в їдальню принесений з дому сніданок.
8. Здобувачі освіти самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.
9. Здобувачі освіти дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.
10. Забороняється заходити в їдальню у верхньому одязі.
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ У БІБЛОТЕЦІ
1. Не дозволяється користуватися мобільними телефонами.
2. Слід дотримуватися тиші.
3. Олівці, ручки, лінійки використовувати в бібліотеці за призначенням. Не дозволяється підносити їх близько до очей, засовувати до носа чи вуха, розмахувати перед обличчям інших учнів-читачів.
4. Під час відвідування шкільної бібліотеки забороняється бігати по бібліотеці, штовхатися поблизу вікон, шаф та стелажів, кидатися будь-якими предметами, битися чи порушувати тишу і порядок якимось іншим способом.
5. Під час знаходження в бібліотеці не вживайте їжу.
Дотримуйтесь культури спілкування у бібліотеці, при роботі в читальній залі, з документами, матеріалами.
6. Здобувачам освіти забороняється знаходитись в бібліотеці у відсутності чи без дозволу бібліотекаря.
7. Дбайливо ставитися до друкованих видань (не рвати, не м’яти і не робити поміток).
8. Повертати літературу у встановлені терміни.
9. Не виносити книги з бібліотеки без відмітки в читацькому формулярі.
10. Уважно переглядати екземпляр на наявність дефектів перед тим, як віднести додому. У разі виявлення слідів псування повідомити бібліотекаря.
11. Не переставляти книги з одного місця на інше.
12. Якщо екземпляр загублений, потрібно придбати рівноцінне видання і здати в бібліотеку, пояснивши ситуацію.
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ПІД ЧАС ЕКСКУРСІЇ
1. Під час слідування до місця перебування та назад дотримуватися правил дорожнього руху, не виходити на проїжджу частину.
2. Без дозволу керівника групи не залишати місця перебування.
3. У разі поганого самопочуття негайно повідомити керівника групи.
4. Дотримуватися правил пристойної поведінки та виконувати розпорядження керівника групи.
5. Не торкатися незнайомих предметів, які можуть бути вибухонебезпечними.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
1. У НВК здобувачі освіти повинні приходити в одязі, який виражає пошану господаря до самого себе і суспільства. Для уроків фізичної культури обов’язкова спеціальна форма.
2. Спортивний одяг, призначений для уроків фізичної культури, на інших уроках недоречний.
3. Не можна зловживати косметикою і носити багато прикрас на заняття.
4. Знаходитися в ЗЗСО у верхньому одязі, без особливих на те причин, не дозволяється.
5. На урочисті загальношкільні заходи здобувачі освіти приходять у святковій формі.
6. На вечори, концерти здобувачі освіти вибирають одяг за рекомендаціями батьків і на свій розсуд (дотримуючись морально-етичних норм).
ОБОВ’ЯЗКИ ЧЕРГОВОГО ПО КЛАСУ
1. Чергові призначаються відповідно до графіка чергування по класу.
2. Черговий здобувач освіти (здобувачі освіти) здають і приймають клас, мають право зробити зауваження іншим учням щодо правил поведінки та санітарних правил у навчальному кабінеті.
3. Чергові допомагають вчителю підготувати клас для наступного уроку, роблять посильне прибирання класної кімнати.
4. Під час перерви черговий здобувач освіти (здобувачі освіти) провітрюють клас, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.
5. Черговий клас по ЗЗСО має приступити до чергування за 30 хв. до початку занять. Чергування по ЗЗСО триває один навчальний тиждень протягом робочого дня.
6. Чергові здобувачі освіти допомагають черговому вчителю у здійсненні контролю за чистотою, порядком по ЗЗСО, за виконанням всіма здобувачами освіти цих правил.
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Здобувачі освіти не мають права під час знаходження на території ЗЗСО і при проведенні шкільних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров’я самого себе та оточуючих.
2. За порушення цих Правил та Статуту ЗЗСО здобувачі освіти притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі стягнення:
– усне зауваження;
– запис зауваження в щоденник;
– виклик здобувача освіти з батьками на засідання Ради профілактики;
– відшкодування завданої здобувачем освіти матеріальної шкоди його батьками.
3. Ці Правила розповсюджуються на всіх здобувачів освіти НВК і є обов’язковими для виконання на всій території ЗЗСО, а також під час усіх заходів, що проводяться закладом освіти.